AUTYZM AKTY PRAWNE

Witam serdecznie, jestem mamą 8 letniego chłopca z całkowitymi zaburzeniami rozwoju. Głównym zadaniem tego bloga będzie problem z orzecznictwem ds. Niepełnosprawności dzieci autystycznych, problemem biurokracji i administracji. W moim odczuciu i oparty na moich negatywnych doświadczeniach, uważam to za duży problem tysięcy rodziców w Polsce, który pragnę propagować.
Zapraszam wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi problemami dotyczącymi tym tematem.
Poniżej polecam zapoznać się z aktami prawnymi, które warto znać. Dlaczego warto je znać? Ponieważ nie znając swoich praw, nie jesteś w stanie nic wyegzekwować.
Najważniejszy dokument obowiązujący w Polsce:
Dz.U. 1997 nr 78 poz. 483 Konstytucja RP
Kolejny godny uwagi:
Dz.U.1991.120.526 Konwencja o prawach dziecka
Akty prawne dotyczące orzekania o niepełnosprawności:
Dz.U. 2003 nr 139 poz. 1328 Orzekanie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
Bardzo ważne dotyczące orzekania dzieci:
Dz.U. 2002 nr 17 poz. 162 Orzekanie osób niepełnosprawnych do 16 roku życia

Komentarze

  1. Witam serdecznie jestem mamą 9 letnie Julki z Zespołem Aspergera, na komisje stawaliśmy 2 raz w naszym życiu, za pierwszym razem nie miałam pojecia o żadnych świadczeniach ani zasiłkach w ogóle miałam nie wielką wiedzę na temat przypadku córki. BylisBy świeżo po diagnozie i szok po niej na tamtnt czas jeszcze nie minął. Po dwóch latach przyszedł czas na ponowną komisję i pełna nadziei starałam się opowiedzieć Pani jak bardzo walczymy o córkę i jak wiele zmienilo się przez ostatnie dwa lata, ale Pani psycholog interesowało jedynie czy córka potrafi sama się ubrać. Po 4 powtórzeniu pytanie odpowiedziałam że tak ale tylko i wyłącznie jak stoję obok i ciągle przypominam o tym. Córka w ogóle nie chciala z Panią rozmawiać. Myślałam że otrzymamy punkt 7 a tu odmowa. Zostało mi 7 dni na odwołanie się do Wojewódzkiej prosze o pomoc ja już opadlam z sił i tracę wiarę że będzie lepiej. Moj e-mail paulinarutkowska11@gmail.com Z góry dziękuję za każdą pomoc.

    OdpowiedzUsuń
  2. witam.ja juz walcze poltora roku sad haha opis bieglej ok.wzon zaprzeczyl opinia uzupelniajaca niemam pojecia.wedlug mnie dzieci traktowane sa jak przedmioty

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

WZORY ODWOŁAŃ OD ORZECZEŃ

JAK UZYSKAĆ ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI