AUTYZM AKTY PRAWNE

Witam serdecznie, jestem mamą 8 letniego chłopca z całkowitymi zaburzeniami rozwoju. Głównym zadaniem tego bloga będzie problem z orzecznictwem ds. Niepełnosprawności dzieci autystycznych, problemem biurokracji i administracji. W moim odczuciu i oparty na moich negatywnych doświadczeniach, uważam to za duży problem tysięcy rodziców w Polsce, który pragnę propagować.
Zapraszam wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi problemami dotyczącymi tym tematem.
Poniżej polecam zapoznać się z aktami prawnymi, które warto znać. Dlaczego warto je znać? Ponieważ nie znając swoich praw, nie jesteś w stanie nic wyegzekwować.
Najważniejszy dokument obowiązujący w Polsce:
Dz.U. 1997 nr 78 poz. 483 Konstytucja RP
Kolejny godny uwagi:
Dz.U.1991.120.526 Konwencja o prawach dziecka
Akty prawne dotyczące orzekania o niepełnosprawności:
Dz.U. 2003 nr 139 poz. 1328 Orzekanie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
Bardzo ważne dotyczące orzekania dzieci:
Dz.U. 2002 nr 17 poz. 162 Orzekanie osób niepełnosprawnych do 16 roku życia

Komentarze

  1. Witam serdecznie jestem mamą 9 letnie Julki z Zespołem Aspergera, na komisje stawaliśmy 2 raz w naszym życiu, za pierwszym razem nie miałam pojecia o żadnych świadczeniach ani zasiłkach w ogóle miałam nie wielką wiedzę na temat przypadku córki. BylisBy świeżo po diagnozie i szok po niej na tamtnt czas jeszcze nie minął. Po dwóch latach przyszedł czas na ponowną komisję i pełna nadziei starałam się opowiedzieć Pani jak bardzo walczymy o córkę i jak wiele zmienilo się przez ostatnie dwa lata, ale Pani psycholog interesowało jedynie czy córka potrafi sama się ubrać. Po 4 powtórzeniu pytanie odpowiedziałam że tak ale tylko i wyłącznie jak stoję obok i ciągle przypominam o tym. Córka w ogóle nie chciala z Panią rozmawiać. Myślałam że otrzymamy punkt 7 a tu odmowa. Zostało mi 7 dni na odwołanie się do Wojewódzkiej prosze o pomoc ja już opadlam z sił i tracę wiarę że będzie lepiej. Moj e-mail paulinarutkowska11@gmail.com Z góry dziękuję za każdą pomoc.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

WZORY ODWOŁAŃ OD ORZECZEŃ

JAK UZYSKAĆ ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI